top of page

Chystá se výstavba v Livornské ulici

11/06/2020

Zjistili jsme, že na konci září podal investor Exafin žádost o přístavbu a nástavbu výměníku v Livornské ulici. Investor proslul spolu s místostarostou Neumannem /TOP 09/ již v kauze devítipodlažního domu na výměníku v Janovské ulici. Stavební úřad prozatím územní řízení v Milánské nezahájil, nýbrž vyzval investora, aby do konce ledna doplnil chybějící podklady.

Úspory energie a veřejných peněz

11/05/2020

Provoz budov spotřebovává přibližně 40 % veškeré vyrobené energie. Městská část Praha 15 spravuje 5 základních škol, 8 mateřských škol, centrum sociální a ošetřovatelské pomoci, dům s pečovatelskou službou, několik bytových domů, radnici a další objekty. Ve všech těchto budovách je potřeba energie na vytápění, chlazení, osvětlení, větrání, ohřev vody, provoz technických zařízení (např. výtahů) a elektrických spotřebičů.

Kdy se dočká ZŠ Hostivař nové kuchyně?

11/03/2020

Jsou to již čtyři měsíce od zrušení výběrového řízení na modernizaci školní kuchyně a jídelny v ZŠ Hostivař a vypsání nového řízení je stále v nedohlednu.

Ráj v průmyslové oblasti

11/02/2020

Pokud se nikdo z účastníků územního řízení neodvolal, tak Ekospol definitivně získal právo postavit v ulici U Továren v hostivařské průmyslové zóně sídliště Ekocity. Vznikne zde šest polyfunkčních domů o výšce 8 a 9 nadzemních podlaží, celkem 699 bytových jednotek, prostor pro drobné provozovny a malou školičku poblíž hlavní ulice. Lze tedy očekávat, že do zdejšího "ghetta", ohraničeného ze tří stran průmyslovými, skladovými a jinými areály, se nastěhuje nejméně 1500-2000 obyvatel.

Distanční výuka bohužel pokračuje

11/02/2020

Druhého listopadu měl být návratem dětí do škol. Situace se však nelepší a všechny školy zůstávají zavřené. Pojďme si tedy říci, co se v distančním vzdělávání změnilo oproti jarní vlně epidemie.

Chceme Prahu 15 nadchodovou?

10/29/2020

Pan místostarosta Frauenterka (ODS) je hotovou studnicí nápadů. Prakticky žádné naštěstí nakonec nezrealizuje, ale na jejich projektování dokáže z veřejných peněz utratit v součtu miliony. Ze současné doby jmenujme třeba bufet u mola, parkoviště místo stromů na hřišti v Bruslařské ulici, parkoviště místo stromů v Kozinově ulici nebo chodníky v Praze 11. A do toho všeho také plánuje nahnat chodce na Patnáctce na nové nadchody, které dokonce označuje za „bezbariérové řešení“.

Kácení ve staré Hostivaři stále v lánu

10/23/2020

V létě jsme si všimli, že místostarosta Frauenterka (ODS) plánuje kácet stromy a zrušit zelený ostrůvek mezi silnicemi v Kozinově ulici ve staré Hostivaři a na jeho místě vybudovat parkoviště s dvoumetrovou opěrnou zdí.

Bude se radnice bavit s lidmi?

10/22/2020

Co se týče plánovaného kácení desítky vzrostlých stromů na dětském hřišti v Bruslařské ulici, tak běžný občan zřejmě může zapomenout, že se ho radnice bude na něco ptát. Místostarosta Frauenterka (ODS), který kácení připravuje, si 21.10. nechal v radě odsouhlasit, že se bude bavit maximálně se zástupci tamních SVJ.

Místostarosta potvrzuje kácení zdravých stromů

10/15/2020

Už jsme si zvykli, že místostarosta Frauenterka (ODS) zneužívá webové stránky městské části, a tím veřejné peníze vás všech, k politickému osočování Patnáctky náš domov.

Nicméně lichotí nám, když mluví o naší "pouliční politice" - zatímco on zadává své "bohulibé" studie za statisíce od stolu a v utajení, my s nimi ve svém volném čase seznamujeme přímo obyvatele naší městské části.

Priority rozpočtu v roce 2021

10/12/2020

Městská část jako součást územní samosprávy má dva hlavní úkoly, a to pečovat o blaho svých občanů a o rozvoj spravovaného území. Nezbytným nástrojem jí k tomu je rozpočet, tj. každoročně

sestavovaný finanční plán příjmů a výdajů. V rozpočtu se tak odráží představy, směrování, hospodaření a vize vládnoucí koalice, nejlépe v krátkodobém i v dlouhodobém horizontu, tedy i překračující čas vymezený čtyřletým volebním obdobím.

Deštivý úklid Groše

10/10/2020

Pod organizační taktovkou Martina Šimáka jsme znovu trochu ulevili Groši a Záštěpí.

Moc děkujeme všem dobrovolníkům, mezi nimiž byli i přespolní fanoušci naší městské části, že ani v náročných podmínkách neztratili odvahu! V těžkých časech buďme ohleduplní k sobě navzájem, ale nezapomínejme ani na svoje životní prostředí.

Protikorupční senátor

10/08/2020

Náš senátor Ladislav Kos získal ocenění od Rekonstrukce státu, která jej vyhodnotila jako jednoho z osmi senátorů, kteří nejvíce podporují protikorupční zákony.

Ladislav Kos vyhrál volby v roce 2016 v obvodu č. 19, který zahrnuje i Prahu 15. K hlavním bodům jeho volebního programu tehdy patřil boj proti korupci, a také proto kandidoval s podporou Patnáctky náš domov. Jsme rádi, že společně sdílené hodnoty v senátu skutečně hájí, a k ocenění mu gratulujeme.

Poločas: pokračujeme v práci

10/06/2020

Dnes uplynuly přesně dva roky od chvíle, kdy Patnáctka náš domov zvítězila v komunálních volbách v Praze 15. Náš program oslovil 33,48 % voličů, kteří poslali do zastupitelstva 12 našich kandidátů. Nebylo nám však umožněno pracovat na radnici, neboť se proti nám zformovala koalice ANO / ODS / TOP 09. Dnes už je zřejmé, že se tak stalo v duchu zdejších starých tradic za účelem prosazování developerských zájmů, rozprodávání majetku pod cenou a utrácení peněz za nepotřebné projekty.

Koalice nic objasňovat nebude

09/30/2020

Členové kontrolního výboru za Patnáctku náš domov navrhli vypracování právního posudku k souhlasu, který místostarosta Petr Neumann (TOP 09) poskytl společnosti Exafin. Souhlas se týkal započtení pozemků městské části pro výpočet koeficientu zeleně, a díky němu měl developer získat možnost postavit devítipodlažní dům v Janovské ulici.

Aspoň jedna shoda v Zastupitelstvu

09/29/2020

Zdánlivě nekonečné jsou developerské snahy zastavět bytovými domy území v Javorové čtvrti, které je nyní určené pro sport a rekreaci. Letos se nám spolu s magistrátem podařilo zastavit jednu várku žádostí o změnu územního plánu na těchto pozemcích, ale ve hře je ještě jedna velká změna z roku 2013.