top of page

NOVOU VÝŠKOVOU DOMINANTU HOSTIVAŘE NECHCEME


Developer BOKH prezentoval na dnešním zasedání Výboru územního rozvoje plán na další etapu svého sídliště ve Vladycké ulici. Jedná se o věžovitý dvojdům se společnou základnou o kapacitě asi 100 bytů. Vyšší část má mít 12 nadzemních podlaží! Nutno dodat, že nově vznikající Metropolitní plán na tomto území počítá pouze se čtyřmi nadzemními podlažími. Výšku developer obhajoval jako novou dominantu a významný orientační bod. Dům by navíc měl částečně stát v místě parkoviště, které nyní slouží stávajícím obyvatelům.

Patnáctka náš domov bude aktivně vystupovat proti navrhované podobě projektu. Rozhodně se nenecháme opít slovy o zřízení dvoutřídní mateřské školy v přízemí nového objektu. Mateřská škola sice v oblasti chybí, ale již pro stávající obyvatele. Projekt navíc nepočítá s žádnou rozumnou zahradou, která je pro vznik školky nezbytná.

 

Na výboru, kam zavítalo asi šedesát aktivních občanů, se projednávaly i další developerské záměry. Jedním z nich byl plán společnosti YIT postavit vedle Billy v Měcholupech sedmipatrový dům se zhruba 70 byty (viz foto), kde návrh Metropolitního plánu počítá jen se 3 podlažími. 

 

Naopak řada občanů byla zklamaná, neboť přišla kvůli projednání záměru Central Groupu na výstavbu bytového domu v Parmské ulici. Vedení radnice tento bod zařadilo do pozvánky a nechalo kvůli němu lidi přijít, aniž by mělo developerovu prezentaci k dispozici, a ten ji nakonec vůbec nedodal.

 

Podařilo se rovněž odhlasovat nesouhlasná stanoviska proti několika podnětům na změnu územního plánu, které chtěly převést pozemky zeleně na obytnou funkci. Nejhorším z nich byl opakovaný pokus Ekospolu na zhodnocení pozemků mezi domem v Padovské ulici a lesoparkem. Doufejme, že odpovědný místostarosta Neumann (TOP 09) nechá tyto nesouhlasy prohlasovat i na březnovém zastupitelstvu, když se v prosinci bránil našemu návrhu na odhlasování nesouhlasu se změnou územního plánu v přírodním parku v Kunické ulici (developer chce pozemky pro sport převést na obytnou funkci).

bottom of page