top of page

PARKY, SPORT A REKREACI V JAVOROVÉ ČTVRTI

Na jaře jsme dosáhli toho, že na náš návrh nejprve zastupitelstvo Prahy 15 a poté i zastupitelstvo hl. m. Prahy odmítly změnu územního plánu v Javorovce. Plochy určené pro sport a rekreaci tady chtěli developeři změnit na pozemky pro možnou výstavbu dalších až 13podlažních bytových domů.

Měli jsme radost, ale nic není staršího než včerejší úspěch. K veřejnému projednání totiž po sedmi letech dospěla změna územního plánu 2949, která je svou podstatou stejná - jejím cílem je prosadit zde výstavbu bytových domů. Zpracovávání této změny se táhne od roku 2013, kdy ji na samém začátku odsouhlasila tehdejší koalice Prahy 15 složená z ODS (stejné osoby jsou na radnici i dnes) a ČSSD.

I této změně se postavíme, jako jsme to udělali v roce 2015, kdy jsme prosadili v zastupitelstvu Prahy 15 nesouhlasné stanovisko (v roce 2017 magistrátem přehlasované), a jako jsme to udělali letos na jaře.

Bude nás to stát spoustu dalšího dobrovolnického úsilí a volného času, ale ze svého programu, který podpořilo zdaleka nejvíc občanů Prahy 15, neslevíme. Stojíme na straně stávajících obyvatel, nikoliv na straně developerů a jejich projektů.

bottom of page