top of page

VÍCE NEŽ 700 PODPISŮ PROTI VÝSTAVBĚ V LESOPARKU!

 

Během krátké doby dvou týdnů se podařilo shromáždit 714 podpisů od občanů, kteří nesouhlasí s výstavbou ubytovacího rezortu v chráněném hostivařském lesoparku a chtějí, aby radnice Prahy 15 v územním řízení důsledně chránila zájmy městské části.

 

Všem petentům velice děkujeme, že jim není lhostejný osud našeho krásného lesoparku!

Na radnici tak míří zřejmě největší petice v dějinách Prahy 15, a my budeme se zájmem sledovat, jak koalice ANO / ODS / TOP 09 naloží s možností odvolat se proti povolení stavby. Patnáctka náš domov nabízí jasné řešení - odpovědný místostarosta Neumann (TOP 09) by měl napnout veškeré úsilí a erudici a v rámci odvolání by měl požádat o přezkoumání stanoviska odboru ochrany prostředí magistrátu. Toto stanovisko je více než 1,5 roku staré a s povrchním zdůvodněním souhlasí s umístěním výstavby do lesoparku.

Tento počin je to nejmenší, co by mělo vedení radnice udělat pro zachování charakteru našeho lesoparku. Má navíc k dispozici precedens, na který může obšírně upozornit - totiž případ Sportovního centra v ulici K Lesoparku, který se Patnáctce náš domov podařilo v minulém období zastavit.

O kauze už jsme psali ZDE a také ZDE.

bottom of page