top of page

AKTUÁLNÍ: UŽITEČNÉ TIPY

 

Patnáctka náš domov vás nechce zahlcovat přeposílanými materiály, ale zveřejňujeme nyní to, co je v záplavě neustále se měnících informací podle nás trvale platné.

Remedium zpracovalo výborný text pro dospělé, jak porozumět celé situaci a jak zacházet s myšlenkami, které mohou lidi v nezvyklé době tížit.  A druhý materiál od sdružení ADAM vám pomůže názorně mluvit o koronaviru a stavu nouze s malými dětmi (nedivte se, že jde o text pro lidi s autismem, právě proto je tak krásně srozumitelný).

ADAM

Remedium

SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME!

Jsme rádi, že podle našich dosavadních zkušeností je o většinu seniorů postaráno rodinami, případně sousedskou výpomocí. Nebuďme však lhostejní a pomozme těm, kteří dosud nevědí, kam se obrátit, když jim dojdou vlastní zdroje!


Praha 15 vytvořila informační leták pro seniory a znevýhodněné osoby, na kterém jsou přehledně uvedena jak celopražská, tak místní telefonní čísla pro zajištění různých druhů pomoci. Pokud máte ve svém okolí potřebné spoluobčany, prosíme, vytiskněte jim ho a dejte do schránky, případně ho vyvěste na společné nástěnky v bytových domech. A ještě lépe bude, když někomu konkrétně pomůžete tím, že po domluvě s ním mu pomoc zprostředkujete (ne každý zvládá v krizové situaci telefonovat neznámým lidem).


Děkujeme za šíření!

Senior.jpg

Po kliknutí se obrázek zvětší.

Tipy od vysokoškoláků ZDE (Nouzová sterilizace nejen respirátorů).

Bezpečné chování.jpg

Po kliknutí se obrázek zvětší.

KRIZOVÁ LINKA PRO SENIORY

Praha zavedla ve spolupráci s neziskovou organizací Život 90 nonstop krizovou linku 800 160 166 pro seniory na 65 let. Po zavolání může nejen seniora informovat, ale v případě potřeby mu zprostředkuje i dovoz nezbytných potravin a hygienických potřeb. Linku může kontaktovat i kdokoli, kdo ví o potřebném seniorovi a pomoc mu chce zajistit.

Dále je hlavní město v kontaktu s mnoha organizacemi, se kterými řeší další postup – jedná se například o dobrovolnickou pomoc skautů, dobrovolných hasičů a Červeného kříže. Zároveň je Magistrát hl. m. Prahy připraven okruh služeb postupně rozšiřovat s ohledem na aktuální a měnící se potřeby seniorů i široké veřejnosti.

Do zajišťování pomoci Pražanům se zapojují dobrovolní hasiči, skauti, členové Červeného kříže, ale i kdokoli další, pokud má aktuálně dobrý zdravotní stav a je mu 18 - 60 let - kontakt ZDE.

Více informací pro potřebné i dobrovolníky ZDE a ZDE.

Další užitečné tipy

Pomoc sousedům: Jak na to? ZDE

Pomoc sousedům ZDE

Pomáháme Praze 2020 ZDE

bottom of page