top of page

MIRANOVA (ZATÍM) ODOLÁVÁ NEVHODNÝM PROJEKTŮM

 

V polovině minulého roku jsme vás jako jediní informovali o záměru přestavby bývalé administrativní budovy hostivařské pekárny na ubytovnu se 64 lůžky.

Díky společné koordinované aktivitě místních obyvatel, kteří stavební úřad upozornili na závažné nedostatky a podali připomínky k územnímu řízení, se několikrát prodlužovala lhůta, aby investor uvedl svůj projekt do pořádku. Ten ale nakonec svojí žádost nedoplnil a nedodal potřebné podklady k připomínkám. Stavební řízení tedy bylo 8. ledna 2020 zastaveno.

Žádná ubytovna v tomto areálu nyní nevznikne. Ale co ho čeká dál? Ponechá vlastník tak lukrativní místo pouze pro skladové využití, jak je tomu v současnosti? Nedávno se navíc začalo něco dít i na sousedním pozemku naproti zmiňované administrativní budově, který je ve vlastnictví stejné firmy.

Pozemek byl vykácen a vyrovnán. Místní pamatují, že zde kdysi bývalo hřiště pro děti. O záměrech s tímto pozemkem ale zatím nic bližšího nevíme. I nadále však budeme situaci sledovat a veřejnosti dáme včas vědět o případných novinkách.

Miranova1.jpg
Miranova2.jpg
bottom of page