top of page

TRAGICKÉ SELHÁNÍ KOALICE V LESOPARKU

 

Jedním ze smutných závěrů posledního zastupitelstva bylo, že koalice ANO / ODS / TOP 09 pouze "vzala na vědomí" petici občanů proti výstavbě ubytovacího rezortu v chráněném přírodním parku Hostivař - Záběhlice.

725 obyvatel Prahy 15 podepsáním petice vyjádřilo letos na jaře přání, aby radnice důsledně hájila veřejný zájem proti této masivní výstavbě (219 ubytovacích jednotek). Koalice se ale rozhodla, že bude přání občanů ignorovat a v celé kauze šla na ruku výhradně developerovi - v územním řízení s projektem vyjádřila souhlas a podala jen jednu alibistickou námitku, a poté se vzdala práva odvolat se proti rozhodnutí stavebního úřadu.

Je zoufalé sledovat, jak koalice bohorovně klame voliče - do programového prohlášení si dá líbivé heslo, jak bude nastavovat hruď na ochranu lesoparku (viz obrázek), ale při první příležitosti fatálně selhala (je otázkou, nakolik záměrně). U prodeveloperské ODS a oportunistického ANO nás to ani nepřekvapí, ale stále tragičtější roli hraje TOP 09. Ta nám po volbách vyprávěla, jak prý na rozdíl od nás chce "umírněný rozvoj Prahy 15", ale tyto případy ukazují nekompetentnost a vazalství jejich místostarosty pro územní rozvoj Neumanna. Ten si potom frustraci z obecně vzrůstající kritiky své práce vybíjí na aktivní občance - organizátorce petice, kterou veřejně hanobí v Hlasateli a na facebooku jen kvůli jejímu povolání (ZDE).

Kauza skončila, lesopark bude zastavěn, nezapomeňte. Tam, kde by se Patnáctka náš domov klidně i soudila proti výstavbě, říká koalice "my nic, my muzikanti, všechno je v pořádku".

Program.jpg
bottom of page