top of page

DEVELOPER MÁ NA RADNICI PRAHY 15 DVEŘE OTEVŘENÉ

 

 

Úřad Prahy 15 vyhověl naší žádosti a poskytl nám dopis, který loni v červenci adresoval místostarosta Neumann (TOP 09) společnosti Exafin.

Potvrdilo se, že místostarosta svým vlastním rozhodnutím udělil developerovi souhlas, aby si do svého projektu na přestavbu výměníku v Janovské ulici započítal pozemky městské části o rozloze 0,5 hektaru.

Tento souhlas byl vydán neveřejně, a zároveň svévolně, bez usnesení rady městské části, čímž podle našeho názoru mohlo dojít k porušení zákona o hl. m. Praze.

Developer započtení pozemků potřeboval, aby mohl mnohem více stavebně vytěžit dané území. Bez souhlasu městské části by mohl postavit maximálně třípodlažní bytový dům, nikoliv devítipodlažní, o němž se nyní vede řízení. Bez souhlasu by developer pro devítipodlažní dům nedodržel ani požadovaný podíl zeleně.

Utajovaný postup místostarosty Neumanna, který je prospěšný pouze developerovi, zatímco jde proti zájmům stávajících obyvatel a hodnotě majetku městské části, odmítáme. Rozporovali jsme jej proto i v rámci námitek k územnímu a stavebnímu řízení.

Na obrázku je znázorněno, jaké pozemky má k dispozici Exafin (žlutě), a jaké pozemky v majetku městské části mu poskytl k započtení místostarosta Neumann.

Developer.jpg
bottom of page