top of page

KOALICE NIC OBJASŇOVAT NEBUDE

Členové kontrolního výboru za Patnáctku náš domov navrhli vypracování právního posudku k souhlasu, který místostarosta Petr Neumann (TOP 09) poskytl společnosti Exafin. Souhlas se týkal započtení pozemků městské části pro výpočet koeficientu zeleně, a díky němu měl developer získat možnost postavit devítipodlažní dům v Janovské ulici.

Vypracování nezávislého právního posudku mělo odpovědět na otázky nakolik pan místostarosta překročil své pravomoci, zda tento souhlas může být považován za platný v územním řízení a zda nehrozí znehodnocení majetku Prahy 15.

Zastupitelé ANO / ODS / TOP 09 nepřipustili ani diskuzi o tomto návrhu a zamítli jeho zařazení do programu jednání zastupitelstva. Svým hlasováním tak znovu podpořili nestandardní počínání pana místostarosty, který vydal souhlas napomáhající developerovi bez vědomí rady městské části.

Je s podivem, že vedení radnice bez mrknutí oka utrácelo peníze za vypracování trestního oznámení na společnost Kverulant, když kritizovala netransparentní prodej pozemků v Chotejně, který se rada pokoušela prodat o 9,5 milionu levněji. Ale před posudkem, který má chránit zájmy a majetek Prahy 15, strčili koaliční zastupitelé zbaběle hlavu do písku, jen aby se veřejně neprokázala zcela evidentní vina jejich kolegy.

bottom of page