top of page

DEVÍTIPODLAŽNÍ DŮM V JANOVSKÉ ULICI

 

 

Patnáctka náš domov pomalu přichází na kloub tomu, jak má vypadat bytový dům, který nyní chystá developer Exafin v Janovské ulici. 

Právě probíhá územní řízení na přestavbu teplárenského výměníku na devítipodlažní dům s výškou 29,5 m, který má mít 84 bytových jednotek a pouhých 66 parkovacích stání (60 v garážích a 6 na povrchu).

Vedení Prahy 15 ve středu schválilo námitky proti tomuto projektu, čímž ale jen zastírá zásadní věc - za velikost navrženého domu je podle našich informací plně odpovědný místostarosta Neumann (TOP 09). Developer by totiž podle výměry svých pozemků a příslušného koeficientu mohl postavit přibližně asi jen třetinový dům, tedy maximálně třípodlažní. 

Vedení Prahy 15, podle všeho právě prostřednictvím místostarosty Neumanna, však loni v červenci poskytlo developerovi souhlas, aby si do plochy svého záměru započetl ještě další téměř půlhektar ze zahrady Domova s pečovatelskou službou a okolí. Developer tak mohl vyhnat dům ze tří na devět pater a splnil tím i povinný koeficient zeleně.

Budeme po radnici žádat vysvětlení tohoto prodeveloperského chování a seznámíme vás s ním, zejména kvůli tomu, že radnice si již zvykla tvrdit, že za žádnou výstavbu v Praze 15 nemůže.

bottom of page