top of page

JAK LHÁT VE PROSPĚCH DEVELOPERA

Jak už jsme vás informovali, koaliční zastupitelé ANO / ODS / TOP 09 schválili na posledním zastupitelstvu navýšení výstavby za hostivařským hřbitovem pro developera Neuinvest. Stalo se tak bez předchozího projednání s místními občany a bez veřejného projednání ve výboru pro územní rozvoj.

Na návrh místostarostů Frauenterky (ODS) a Neumanna (TOP 09) přítomní koaliční zastupitelé (bez starosty Wenzla, který se zdržel) odhlasovali zvýšení stavebních koeficientu pozemků z OB-B na OB-D. To znamená, že Neuinvest, pokud změna projde i na magistrátu, bude moci stavět místo rodinných domů 3-5podlažní domy.

Místostarosta Frauenterka, který byl na zastupitelstvu nejvášnivějším obhájcem zhodnocení developerových pozemků, nechal navíc vytvořit leták, v němž tvrdí, že pětipatrové domy nikdy neprosazoval, a že kdo to tvrdí, ten lže.

Bohužel, pan Frauenterka, ať už záměrně, nebo z nevědomosti prosazoval právě to, že developer bude případně moci těch pět podlaží postavit. Ostatně podívejte se sami na jiná místa v Praze, kde je koeficient OB-D (viz odkazy). Místostarostové Frauenterka a Neumann předložili zastupitelům developerovu vizualizaci s třípodlažními bytovými domy, ale že koeficient OB-D umožňuje i pět podlaží, už zamlčeli a následně i popřeli. Jejich počínání je podtrženo tím, že v odsouhlaseném memorandu ani ve smlouvě není zakotvena žádná developerova povinnost dodržet třípodlažní výstavbu. Až s pomocí městské části dosáhnou změny územního plánu, budou si moci stavět, co se jim zlíbí.

Koaličním zastupitelům uvedeným v omyl vůbec nezávidíme, postavili se proti místním lidem ve zcela zbytečné kauze a budou se jim ve výsledku zodpovídat. Zastupitelé Patnáctky náš domov samozřejmě hlasovali proti tomuto nesmyslnému záměru.

Pětipodlažní domy v ploše OB-D, jakou pro developera Neuinvest domluvili pánové Frauenterka a Neumann:

Ungarova 677/4 ZDE.

Hany Maškové 949/3 ZDE.

Naardenská 669/23 ZDE.

bottom of page