top of page

JANOVSKOU JEN TAK NEDÁME

Necháváme svolat mimořádné jednání zastupitelstva Prahy 15, a to kvůli chování místostarosty Neumanna (TOP 09) ve věci developerské výstavby bytového domu Janovská.

1. Místostarosta Neumann loni v létě podepsal souhlas developerovi Exafin, aby si pro svou výstavbu v Janovské započetl pozemky městské části a mohl tak vystavět devítipodlažní dům místo třípodlažního.

2. Místostarosta Neumann tak učinil v rozporu se zákonem o hl. m. Praze, neboť taková pravomoc nepřísluší jemu, ale radě městské části.

3. Nezákonné chování místostarosty Neumanna potenciálně znehodnotilo majetek městské části, neboť by jej již nebylo možné nikterak zastavět, například potřebným rozšířením domova pro seniory.

4. Když chování pana místostarosty vyšlo najevo, přijal výbor pro územní rozvoj na návrh Patnáctky náš domov nesouhlas se započtením pozemků městské části pro developerskou výstavbu.

5. Místostarosta Neumann na stejném jednání veřejně před desítkami svědků prohlásil, že ho developer podvedl a že svůj souhlas stáhne.

6. O devět dní později na zastupitelstvu místostarosta Neumann odmítl zcela jasně odpovědět na přímou otázku, zda svůj příslib již splnil a souhlas stáhl. Místo toho začal své veřejné výpovědi zpochybňovat s tím, že z výboru není žádný stenozáznam.

7. Mezitím stále probíhá územní řízení na devítipodlažní bytový dům v Janovské ulici, takže hrozí, že tento developerský záměr dostane povolení.

8. Patnáctka náš domov odmítá místostarostovo vytáčení, které nahrává developerovi a poškozuje městskou část na majetku. Necháme proto svolat zastupitelstvo, ve snaze zabránit hrozícím škodám kvůli svévolnému jednání místostarosty Neumanna.

9. Veškeré náklady vyplývající ze svolání mimořádného zastupitelstva jdou zcela na vrub vládnoucí koalice ANO / ODS / TOP 09, která proti nezákonnému jednání nikterak nezakročila, přestože je situace zcela aktuálně nanejvýš vážná.

Mimořádko.jpg
bottom of page