top of page

A KOMU TÍM PROSPĚJETE!

 

Zastupitelstvo MČ Praha 15 bude ve středu 19. června opět projednávat změnu územního plánu na loukách u Obchodního centra VIVO (změna č. Z 2896/00). Rada MČ navrhuje schválit takové zásady pro tuto změnu, aby umožnila společnosti Central Group stavět místo sportovišť bytové domy.

S výstavbou bytových domů v této lokalitě nesouhlasí již 841 občanů, kteří podepsali elektronickou petici. Patnáctka náš domov se snaží této změně zabránit od roku 2015. Středeční jednání zastupitelstva bude klíčové pro další osud této změny územního plánu. Radnice má právo vyjádřit svůj nesouhlas s touto změnou, ale k tomu se nechystá. Bude nás zajímat, proč radní za ANO, ODS a TOP 09 výstavbu bytových domů na plochách sportu a rekreace tak vehementně podporují. Jeden důvod se nabízí: spolupráce s developerem se už dříve vyplatila firmě WENZL, která pro společnost Central Group pracovala třeba na stavbě bytových domů v Javorové čtvrti. Developerovi se také zvýší cena pozemků přibližně o 70 miliónů korun.

Kdo z této změny vyjde zkrátka, budou občané Prahy 15, kterým se v rekreační zóně zvýší dopravní zátěž, vznikne tlak na dosavadní sportoviště kvůli hluku, který bude rušit nové obyvatele, a na místa ve školkách. Park, který radnice slibuje od developera získat za povolení bytové výstavby, budou využívat jen obyvatelé nových domů, pro ostatní je stejně zcela z ruky. Údržba parku navíc jen na dnešních pozemcích Central Groupu bude stát městskou část nejméně 250 000 Kč ročně.

Elektronická petice ZDE.

Zast2.jpg
Zast1.jpg
bottom of page