top of page

TAKHLE PATNÁCTKA NÁŠ DOMOV UMRAVŇUJE DEVELOPERY

 

V lokalitě Na Groši, mezi Švehlovou a Strašnickou, si kdysi pan Pecić, přítel Václava Klause a otec Alexandry Udženije, nechal na svém pozemku změnit územní plán na koeficient K. Chtěl tady totiž postavit 14patrový bytový dům.

Od roku 2009 proti tomu protestovali okolní obyvatelé, zejména z SVJ Strašnická 1137/1138. Pecićův plán se sice podařilo zastavit, ale pozemek v roce 2014 koupil Central Group a chtěl daný koeficient naplno využít. Objekt snížil na devět pater, ale zase hmotu rozložil do šířky.

Občané v čele s Hanou Peleškovou a Josefem Prajzlerem, dnešním zastupitelem PND, znovu sepisovali petice a hledali zastání. Našli ho u Patnáctky náš domov, která silou svých tehdejších radních začala proti záměru bojovat politicky.

V květnu 2016 se záměr výstavby projednával na zastupitelstvu. Na náš návrh bylo přijato usnesení, aby developer snížil celkový objem zástavby o celých 50 % (na koeficient F). Usnesení prošlo nejtěsnější většinou 16 hlasů. Tehdejší opozice ODS a TOP 09 pod vedením dnešních radních Klegy, Frauenterky (oba ODS) a Neumanna (TOP 09) plamenně hájila "práva" developera a strašila možnými následky jeho "omezování", ale selhali i někteří koaliční zastupitelé z ANO a ČSSD...

Teď v létě získal Central Group povolení bytový dům postavit, a to v koeficientu F - tak jak jsme ho politicky donutili. Objekt bude mít 4-5 podlaží a bude v POLOVIČNÍM rozsahu, než mu umožňuje územní plán.

Jak říkají aktivní občané ze Strašnické ulice "tento příběh tedy skončil dobře, i když zelená plocha by obyvatelům v sousedství byla přece jen milejší".

Bohužel, podle územního plánu je to stavební pozemek.Patnáctka náš domov nicméně dokázala, jak se vyplatí masarykovsky se nebát, i když na nás dnešní vládci Prahy 15 dštili síru, pomlouvali a vyhrožovali. Je to příběh o tom, že stojíme vždy na straně STÁVAJÍCÍCH, stejně statečných a aktivních obyvatel Prahy 15, příběh o tom, jak vám všem současná koalice ANO / ODS / TOP 09 soustavně lže, že o výstavbě v naší městské části rozhoduje magistrát a oni nemohou nic dělat...

​​

Umravnuje1.jpg
Umravnuje3.jpg
Umravnuje2.jpg
bottom of page