top of page

BYTOVÝ DŮM PŘED RADNICÍ POVOLEN

 

Magistrát 15. ledna zamítl odvolání a potvrdil loňské rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 15 ve věci výstavby na pozemcích před radnicí.

Znamená to, že projekt pětipodlažního domu s 37 byty a dvěma vjezdy z Milánské ulice dostal definitivní souhlas státní správy a po získání stavebního povolení už mu nebude nic stát v cestě.

Již v dubnu 2015 podal náš místostarosta Pencák do rady usnesení, kterým tehdejší koalice vyslovila nesouhlas s tímto projektem. Společně jsme se pak snažili přes magistrát pozemek s developerem vyměnit za pozemky v Praze 8, nabízeli jsme mu i jiný pozemek pro tento projekt v Praze 15, ale neuspěli jsme.

Jsme rádi, že ani nová koalice nebyla projektu nakloněna a vedle Bytového družstva Boloňská 302 se také ona proti loňskému verdiktu stavebního úřadu odvolala. Nebudeme proto spekulovat, proč během svého dosavadního vládnutí takto postupovala pouze u tohoto jediného projektu, ani zda její odvolání nemohlo být zpracováno důkladněji (např. "Z námitky není zřejmé, v čem konkrétně odvolatel shledává rozpor záměru s ustanoveními §§ 18 a 19 stavebního zákona..."). Důležitá je snaha hájit zájem městské části a jejích obyvatel před zájmy developerů. Patnáctka náš domov to říká neustále.

bottom of page