top of page

NENECHÁME ROZPRODÁVAT MAJETEK PRAHY 15 POD CENOU

Na posledním jednání Zastupitelstva Prahy 15 jsme nepřipustili, aby koalice prodala pozemek v Doupovské ulici výrazně pod cenou.

Žadatelka tam chtěla připojit kus obecního pozemku ke svému, oficiálně z důvodu rozšíření zahrady. Koalice nechala zpracovat znalecký posudek, v němž je zájmový pozemek označen za nestavební, přestože se podle územního plánu nachází v čistě obytném území! Koalice potom cenu pozemku stanovila o půl milionu korun levněji, než pro lokalitu určuje cenová mapa, a předložila prodej ke schválení zastupitelům.

Takové nehospodárné jednání Patnáctka náš domov odmítla. V diskuzi jsme jasně prokázali, že se o stavební pozemek jedná. Nakonec se místostarosta Frauenterka (ODS) podřekl, že žadatelka chce pozemek, aby si mohla stavebně rozšířit svůj dům.

Tuto blamáž již nebylo možné nadále obhajovat, a proto místostarosta Bílek (ANO) svůj návrh na prodej pozemku, při němž by Praha 15 přišla nejméně o 500 tis. Kč, raději stáhl.

Pracujeme v zájmu občanů ve svém volném čase na tom, aby Praha 15 vinou nehospodárnosti vedení radnice nepřicházela o to, co jí náleží.

bottom of page