top of page

UŽ NEBUDEME ZDRAVOU MĚSTSKOU ČÁSTÍ

 

Současná koalice ANO / ODS / TOP 09 postupně ruší pozitivní změny, která iniciovala Patnáctka náš domov v minulém volebním období. Názory občanů již nejsou pro vedení radnice důležité, když si bez projednání s veřejností nechalo schválit dva zásadní materiály, které určují další rozvoj městské části v oblasti dopravy a strategických investic.

Rada městské části také doposud nezpracovala řešení problémů, které občané navrhli na druhém (a také tedy posledním) Diskuzním fóru zdravé městské části. Hlavní problém Patnáctky, nadměrnou výstavbu, vedení radnice už vůbec neřeší, o čemž svědčí bezvýhradný souhlas s výstavbou bytového komplexu Praga a podání pouze formální námitky k nové zástavbě v lesoparku.

Proto nás ani nepřekvapilo, že na posledním zastupitelstvu koalice schválila vystoupení z Národní sítě zdravých měst. Tato asociace poskytovala městské části rady a školení, jak správně zapojovat veřejnost do rozhodování radnice a jak nastavit transparentní a efektivní procesy. Také jsme mohli sdílet dobrou praxi s ostatními členy asociace.

Současná koalice tímto krokem ukázala, že nestojí o odborné sdílení zkušeností, jak rozvíjet městskou část ve prospěch občanů.

Zastupitelé Patnáctky náš domov hlasovali proti vystoupení z Národní sítě zdravých měst, protože si myslíme, že pro městskou část je prospěšné se naučit, jak má správně fungovat participativní demokracie a udržitelný rozvoj obce.

bottom of page