top of page

PRAHA CHCE KOUPIT TROJMEZÍ A STAVĚT V NĚM

 

Hlavní město uvažuje o tom, že se pokusí vykoupit pozemky soukromých vlastníků v zeleném Trojmezí kolem Botiče na území městských částí 10, 11 a 15. Podle radního Jana Chabra (Spojené síly, TOP 09) je strategických držav potřeba mnohem více.

„Hlavní město do roku 2013 majetek prodávalo a teď nemá vhodné pozemky,“ řekl Chabr. Podle něho by se na okrajích přírodního území kolem meandrů Botiče mohla uskutečnit vlastní městská výstavba. Dříve zde chtěli stavět své projekty developeři, některým se to i přes odpor podařilo.

Chabr uvedl, že o záměru na výkup pozemků mluvil už s vedením všech tří městských částí. „Mají zájem, ale ještě nejsou hotové všechny posudky,“ uvedl. Za parcely by očekával cenu v řádu nižších stovek milionů korun.

Zdroj: Novinky.cz

Patnáctka náš domov uvítá, pokud by se pozemky vykupovaly, ale odmítáme snahu TOP 09 o výstavbu v této lokalitě. Tento postoj máme rovněž ve svém programu z roku 2018:

"V Trojmezí nechceme vznik nové obytné čtvrti, ani žádné jiné stavební záměry. Oblast Trojmezí je v územním plánu dlouhodobě rezervována výhradně pro přírodu a rekreaci. S tím počítá také návrh nového Metropolitního plánu, který celé území potvrzuje jako nezastavitelné, a definuje ho jako krajinný park. Podporujeme vykupování pozemků od soukromých vlastníků, aby se celé území mohlo zvelebit v přírodním rázu a pro účely rekreace a odpočinku obyvatel okolních sídlišť."

Trojmezí.jpeg
bottom of page