top of page

NÁMITKY PROTI DEVELOPERSKÉ VÝSTAVBĚ

 

 

27. dubna jsme prostřednictvím jednoho z účastníků územního řízení podali námitky proti záměru na 9podlažní bytový dům v Janovské ulici.

Developer Exafin chce přestavět zdejší teplárenský výměník na 29,5 m vysoký dům s 84 bytovými jednotky, k nimž hodlá vybudovat pouhých 66 parkovacích stání (60 v garážích a 6 na povrchu).

Nesouhlasíme s navrženou velikostí objektu, kterou developerovi umožnila koalice ANO / ODS / TOP 09. Loni v červenci totiž poskytla developerovi souhlas, aby si do plochy svého záměru započetl ještě další téměř půlhektar ze zahrady Domova s pečovatelskou službou a jeho okolí. Developer si tímto trikem s majetkem městské části mohl zvýšit projekt ze tří na devět pater a zároveň splnit povinný koeficient zeleně.

Městská část tímto prodeveloperským postupem napomohla dalšímu neúměrnému tlaku na parkovací místa v této lokalitě a mimo jiné také ohrozila veškerou další stavební činnost na svých vlastních pozemcích. Pokud by například někdy v budoucnu domov pro seniory potřeboval rozšíření či vybudování jakéhokoliv dalšího zázemí, nebude to kvůli nynějšímu započtení plochy developerem možné.

Držíme svůj program a dál i z opozice pracujeme pro stávající občany Prahy 15.

bottom of page