top of page

KDO PŘIHRÁVÁ CENTRAL GROUPU?

 

V květnovém Hlasateli vyšel anonymní (!) text, který obhajuje změnu územního plánu na loukách u OC VIVO. Kterýsi zástupce radnice zde barvitě vykresluje, jak změna zabrání výstavbě sportovního stadionu s parkovištěm a hotelem (přestože s takovým projektem nikdo nikdy nepřišel) a vznikne zde velký park. Je v tom ovšem háček - pisatel zcela zamlčel, že změna má umožnit společnosti Central Group stavět na pozemcích, které jsou její součástí, bytové domy. Ostatně developer se tímto záměrem ve svých studiích nikdy netajil.

Patnáctka náš domov v minulém volebním období, konkrétně v roce 2017, dokázala prosadit, že zastupitelstvo městské části odhlasovalo zpětvzetí žádosti o tuto změnu. Tipnete si, kteří zastupitelé-dnešní radní, toto zpětvzetí tehdy nepodpořili (byli proti, zdrželi se nebo si vypnuli hlasovací zařízení=nepřítomen)?

Nápověda ZDE.

 

Patnáctka náš domov nadále odmítá předmětnou změnu územního plánu a chce pod OC VIVO zachovat rekreační funkci lokality. S tím ostatně počítá také návrh nového Metropolitního plánu. Chceme zároveň pomoci nové koalici, aby si ujasnila svůj současný postoj ke změně. Proto jsme pana starostu v souladu se zákonem požádali o svolání zastupitelstva k této problematice do 15 dnů. K vyjádření aktuálního vztahu ke změně navíc radnici Prahy 15 vyzval i magistrát.

bottom of page