top of page

VLÁDNEME, NEKONTROLOVAT

Na červnovém zastupitelstvu proběhl tradiční rituál. Zastupitelé Patnáctky náš domov navrhli ke schválení dva materiály, které však koalice ANO / ODS / TOP 09 jako obvykle nepodpořila.

Připravili jsme například pravidla pro činnost kontrolního výboru, která měla umožnit kontrolovat také veřejné zakázky a hospodaření s byty a nebytovými prostory. Kompromisní návrh schválený jednomyslně všemi členy kontrolního výboru ale koaliční zastupitelé smetli ze stolu. Jedinou výjimkou byl kol. Miškovský z TOP 09, který pro navržené zásady čestně hlasoval stejně jako dříve ve výboru.

Pan starosta Wenzl (ANO) nás naopak při projednávání bodu na zastupitelstvu požádal, abychom si na facebook napsali, že pro tento materiál nehlasoval. Přání mu rádi plníme, neboť hezky zapadá do tradičního bojkotu koaličních zastupitelů. Ti totiž již loni odmítli schválit zásady činnosti kontrolního výboru nejen z naší dílny, ale dokonce zamítli i návrh, který připravila samotná rada městské části!

Nicméně, slibujeme nejen panu starostovi, že budeme v důsledné kontrole činnosti vedení radnice nadále pokračovat všemi dostupnými prostředky, a to jako zastupitelé i jako občané Prahy 15. O všech zjištěných závěrech budeme informovat veřejnost.

bottom of page