top of page

POTŘEBUJE PRAHA 15 BUFET U MOLA NA PŘEHRADĚ?

(sloupek našeho zastupitele v červnovém Hlasateli)

Takovou otázku mělo vedení radnice položit svým občanům dříve, než začalo utrácet statisíce korun za přípravu projektu. Takzvaná „cyklooáza u mola“ zahrnující bufetové občerstvení se zázemím a toalety měla nejprve stát u cesty ve svahu.

Tento návrh se ale ukázal býti slepou uličkou, což městskou část stálo zbytečně vyhozených 100 tisíc korun. Nově má být bufet umístěn na vodní hladinu mezi molem a břehem. Objednávku stejnému architektovi na druhý návrh už radnice schválila, tentokrát za 327 tisíc korun vč. DPH. Celkové náklady na případnou realizaci stavby mají dosáhnout 7 milionů korun, k čemuž je nutné připočítat provozní náklady a údržbu.

Vedení radnice záměr opět neprojednalo s občany Prahy 15 a podle našeho zjištění dokonce jedná bez oficiálního souhlasného stanoviska vlastníka vodní plochy, kterým je hl. m. Praha. Jak tedy mohla radnice bez souhlasu vlastníka „pozemku“ utratit další statisíce?

Nesouhlasíme se záměrem výstavby bufetu u mola, protože se jedná o výrazný zásah do přírodního parku zatěžující životní prostředí a zdroj zvýšeného hluku a znečištění odpadky. S výstavbou podobných atrakcí v přírodním parku nesouhlasí ani 813 občanů podepsaných pod peticí „Lesopark, nikoliv lunapark“, kterou radnice ignorovala („vzala na vědomí“).

Provoz bufetu navíc vyžaduje vlastní zdroj pitné vody, elektřiny a odvod splašků z toalet. Problematické bude také zásobování provozu po rušné stezce, kde se již nyní potkávají pěší se psy a dětmi, běžci i cyklisté.

Koalice ANO / ODS / TOP 09 by měla podobné nápady projednávat s občany a zastupiteli, a teprve potom vynakládat statisíce a miliony, aby to nedopadlo jako další skvělý nápad z pera ODS, kterým bylo v roce 2013 vydláždění parku u hasičárny za 7 milionů korun.

Jan Veleba
Patnáctka náš domov

molo22.jpg
bottom of page