top of page

ZABRÁNILI JSME NEPRŮHLEDNÉMU UTRACENÍ 1,5 MILIONU!

 

 

Koalice ANO / ODS / TOP 09 dnes zrušila výběrové řízení na zpracovatele koncepční studie "Nové centrum Hostivař", které na začátku měsíce nechal vypsat místostarosta Neumann (TOP 09).

Stalo se tak na základě důsledné kontroly, usilovné práce a veřejného tlaku ze strany Patnáctky náš domov, která upozornila na podezřelé okolnosti Neumannova zadávacího řízení za 1,5 milionu Kč z pokladny městské části.

Šlo zejména o neuvěřitelně krátkou dobu 12 dní na odevzdání nabídek, kdy zájemce kromě jiného musel zpracovat ideový návrh. Zároveň byly nepochopitelně zvýhodněni ti architekti, kteří již v Praze 15 koncepční studie v minulosti dělali, a studie měla být zpracovaná za 3 měsíce, což je pro tak velké území holý nesmysl. Zároveň městská část neprojednala zadání studie s opozicí ani veřejností. Vše dohromady zavdávalo domněnku, že zadávací řízení je vypsáno pro konkrétního zájemce.

Na naše upozornění se zadávacím řízením začala zabývat také Česká komora architektů, která je prohlásila za neregulérní soutěž a zakázala svým členům účast. Lepší vizitku své práce si pan místostarosta Neumann jistě nemohl přát.

Koalice se chystá vypsat zadávací řízení znovu. Patnáctka náš domov bude dál bedlivě sledovat, jaké podmínky pro utracení oněch 1,5 milionu stanoví po veřejné ostudě, kterou si kvůli panu místostarostovi uřízla.

Dál držíme náš program transparentního a šetrného hospodaření a pracujeme pro občany Prahy 15!

O podezřelém zadávacím řízení jsme psali ZDE.

Stanovisko ČKA ZDE.

bottom of page