top of page

CO VÁM TAJÍ RADNICE

 

Společnost Ekospol dosáhla prvního vítězství u prodeveloperského vedení radnice. Už se podepisují první Memoranda o spolupráci.

24. července svolal pan starosta Wenzl (ANO) mimořádnou radu, která ho pověřila podpisem dvou Memorand o spolupráci mezi MČ Praha 15 a Ekospolem. Městská část se zde zavazuje, že poskytne Ekospolu součinnost v rozsahu samosprávy v povolovacích řízeních týkajících se realizace plánované výstavby.

V praxi to znamená, že pan starosta Wenzl a pan místostarosta Neumann (TOP 09) nebudou dávat proti stavbám Ekospolu žádné připomínky, které by zlepšily život občanům Patnáctky. Za toto mlčení pak radnice dostane nějaké drobné do rozpočtu MČ Praha 15.

Předkladatel materiálu pan místostarosta Frauenterka (ODS) neuznal za vhodné tyto Memoranda přiložit ke schválenému materiálu. Pan starosta Wenzl (ANO) nikde nezveřejnil, zda tato Memoranda již podepsal a co bude jejich schválení znamenat pro MČ Praha 15.

Zastupitelé Patnáctky náš domov budou po letních prázdninách dál pracovat ve prospěch stávajících obyvatel Prahy 15. Podrobně pro vás zjistíme, jak tato Memoranda ovlivní další "rozvoj" Prahy 15 a zda se dá ještě Ekospol umravnit.

Přejeme vám krásný začátek pracovního týdne a klidné přípravy na nový školní rok.
Milan Ducko a celý zastupitelský klub Patnáctky náš domov.

Usnesení mimořádné rady ze dne 24. 7. 2019 je ZDE.

bottom of page