top of page

ÚKOL ZNĚL JASNĚ - ZAJISTIT CENTRAL GROUPU VÝSTAVBU

 

Koalice ANO / ODS / TOP 09 dál pokračuje v přípravách změny územního plánu na loukách u OC VIVO, aby tady mohl Central Group stavět místo sportovišť bytové domy. Ve výboru pro územní rozvoj schválili podporu novému rozsahu změny. Zalekli se nesouhlasu místních obyvatel, který jejich záměr vyvolal, a změnu teď navrhují zdánlivě zmenšit. (Podotýkáme, že původní rozsah prosadila paradoxně právě ODS v roce 2013).

Nicméně případné zmenšení změny jde pouze na úkor církevních pozemků, zatímco na pozemcích Central Groupu koalice v čele s místostarosty Neumannem (TOP 09) a Frauenterkou (ODS) bytové domy nadále chce stavět. Zcela se tak obnažilo, odkud vítr vane.

Patnáctka náš domov je nadále proti pořizování této změny a důrazně vyzývá vedení radnice, aby jakékoliv její pokračování odmítlo v plném rozsahu. Chceme, aby louky pod OC VIVO byly zachovány pro funkci rekreace, jak to ostatně předpokládá i návrh nového Metropolitního plánu, pro který zvedli ruku v červenci 2018 i všichni členové dnešní koalice. Ti nyní, po volbách 2018, změnili názor a hájí především zájmy developera.

bottom of page