top of page

SPORTOVNÍ CENTRUM V LESOPARKU

K dobrému konci snad přijde dlouholetá kauza sportovního centra, které chtěla v hostivařském lesoparku vybudovat společnost Axention One. Mělo se jednat o jakýsi VIP klub se čtyřmi budovami (tenisový klub/rehabilitace, squash, občerstvení a ubytování s 20 lůžky), venkovními sportovišti a asi 40 parkovacími stáními. Svažitý terén pozemku měl být přemodelován prakticky do roviny a to i pomocí až 5metrových opěrných zdí. 
 

Stavební úřad Prahy 15 stavbu povolil nejprve v lednu 2014, magistrát toto rozhodnutí v červnu 2014 zrušil, ale stavební úřad stavbu krátce po volbách v říjnu 2014 znovu pustil. Hned po příchodu na radnici vypracoval náš místostarosta odvolání, s nímž jsme uspěli, a magistrát stavbu znovu odmítl. Investor se v roce 2017 pokusil výstavbu protlačit potřetí, ale tentokrát čelil rozsáhlými námitkám našim za městskou část, ale i námitkám obyvatel z okolí. Stavební úřad nakonec v září 2017 umístění stavby zamítl.
 

Investor následně městské části oznámil, že dál o výstavbu areálu usilovat nebude a pozemky nabídne magistrátu k výměně. Nyní přišel k nám na městskou část návrh magistrátu na tuto směnu pozemků a my jsme s ním jako rada vyslovili souhlas.
 

Pozemky se tak dostanou do vlastnictví města, což si myslíme, že je správně, neboť veřejná zeleň, zejména jako v případě lesoparku, by měla být v majetku města či městských částí. Zodpovědní politici pak mohou spolu s veřejností rozhodnout, jak pozemky využijí v místním zájmu.

bottom of page