top of page

ZASTUPITELSTVO PROTI LIDEM

Na posledním jednání,  zastupitelstvo Prahy 15 učinilo několik důležitých rozhodnutí:

  • Koalice ANO / ODS / TOP 09 proti vůli místních obyvatel, kteří byli na jednání v hojném počtu přítomní, odsouhlasila developerovi Neuinvest navýšení výstavby v lokalitě za hostivařským hřbitovem. Místo rodinných domků zde bude moci stavět bytové domy.

  • Koalice podpořila místostarostu pro územní rozvoj Ing. Petra Neumanna (TOP 09) v jeho funkci, přestože jsme přednesli 15 závažných důvodů pro jeho odvolání.

  • Koalice prodala pozemky v ulici V Chotejně o milion korun levněji než určuje cenová mapa.

  • Koalice odsouhlasila pokračování přípravy projektu na výstavbu bufetu u mola na Hostivařské přehradě za 7 milionů korun.

  • Zastupitelé na náš návrh schválili nesouhlasné stanovisko se změnou územního plánu, která má v Javorové čtvrti umožnit developerům další rozsáhlou zástavbu bytovými domy na plochách určených pro sport.
     

K jednotlivým rozhodnutím zastupitelů se budeme postupně vracet podrobněji. Děkujeme upřímně všem občanům Prahy 15, kteří se aktivně zajímají o své okolí, přestože kvůli tomu musejí vysedávat v horku a rouškách dlouhé hodiny na zastupitelstvu. Pomáhají tak posilovat demokracii a otevřenost v naší městské části.

Hrbitova.png
bottom of page