top of page

CHCEME ZDRAVOU JAVOROVOU ČTVRŤ

 

Patnáctka náš domov navrhla na posledním zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15, aby zastupitelstvo Prahy 15 vyslovilo nesouhlas se dvěma podněty na změnu územního plánu v Javorové čtvrti. Central Group a Metrans zde chtějí plochy určené pro sport a rekreaci změnit na pozemky pro možnou výstavbu dalších až 13podlažních bytových domů.

Navržené podněty by podporovaly další obytnou výstavbu uprostřed již tak zahuštěného sídliště, kde z jedné strany stojí výškové domy Central Groupu a z druhé strany 10podlažní bytové domy Ekospolu. Jsme toho názoru, že stávající plochy určené pro sport a rekreaci by spolu s přilehlými plochami zeleně měly být nadále zachovány pro funkční rovnováhu lokality a pro využití místními obyvateli.

Oceňujeme postoj koalice ANO / ODS / TOP 09, která včera vyšla našemu návrhu vstříc a podpořila jej. Zastupitelé Prahy 15 tak jednohlasně vyjádřili nesouhlas s těmito změnami. Doufejme, že se jedná o jasný signál pro Výbor územního rozvoje magistrátu, který je bude projednávat příští úterý.

Držíme náš program a dál i z opozice pracujeme pro Prahu 15.

bottom of page