CHCEME ZDRAVOU JAVOROVOU ČTVRŤ

 

Patnáctka náš domov navrhla na posledním zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15, aby zastupitelstvo Prahy 15 vyslovilo nesouhlas se dvěma podněty na změnu územního plánu v Javorové čtvrti. Central Group a Metrans zde chtějí plochy určené pro sport a rekreaci změnit na pozemky pro možnou výstavbu dalších až 13podlažních bytových domů.

Navržené podněty by podporovaly další obytnou výstavbu uprostřed již tak zahuštěného sídliště, kde z jedné strany stojí výškové domy Central Groupu a z druhé strany 10podlažní bytové domy Ekospolu. Jsme toho názoru, že stávající plochy určené pro sport a rekreaci by spolu s přilehlými plochami zeleně měly být nadále zachovány pro funkční rovnováhu lokality a pro využití místními obyvateli.

Oceňujeme postoj koalice ANO / ODS / TOP 09, která včera vyšla našemu návrhu vstříc a podpořila jej. Zastupitelé Prahy 15 tak jednohlasně vyjádřili nesouhlas s těmito změnami. Doufejme, že se jedná o jasný signál pro Výbor územního rozvoje magistrátu, který je bude projednávat příští úterý.

Držíme náš program a dál i z opozice pracujeme pro Prahu 15.