top of page

PŘIPOMÍNKY K METROPOLITNÍMU PLÁNU PŘIPRAVOVALA PATNÁCTKA NÁŠ DOMOVE

 

Občas je potřeba doplnit informace, když to vypadá, že si cizí zásluhy přivlastňuje někdo jiný. Jako u tohoto píárového článku, který má zřejmě maskovat, že se z Prahy 15 stala městská část, kde mají developeři dveře na radnici otevřené.

V úvodu je řeč o připomínkování Metropolitního plánu (nového územního plánu Prahy), které proběhlo v loňském roce. Tento územní plán je zásadní dokument, podle kterého se bude hlavní město rozvíjet v dalších desetiletích, dokument, který stojí nad všemi koncepčními studiemi!

Tak tedy: připomínky za městskou část zpracovával tehdejší místostarosta pro územní rozvoj za Patnáctku náš domov Marcel Pencák. Získal pro ně podporu v rámci koalice a po taktickém osvojení si některých připomínek od tehdy opoziční ODS dokázal, že při červencovém jednání zastupitelstva pro jeho materiál hlasovali VŠICHNI tehdy přítomní zastupitelé Prahy 15, koaliční i opoziční!

A teď to podstatné: TOP 09, jejímž je dnešní místostarosta Neumann předsedou, tehdy v celém procesu nepřišla s JEDINOU připomínkou. Žádný návrh ve prospěch Prahy 15, prostě dokonalý nezájem. A vrcholem bylo, že na zmíněné jednání zastupitelstva, na němž se připomínky schvalovaly, se dostavil JEDINÝ Z PĚTI tehdejších zastupitelů TOP 09! viz záznam hlasování ZDE.

Holt byly prázdniny, to jde zastupování městské části ve věci územního plánu, který je na stole jednou za 20 let, přece stranou.

Odkaz na zmiňovaný článek ZDE.

bottom of page