top of page

VÝSTAVBA V LESOPARKU POVOLENA

 

Stavební úřad Prahy 15 povolil výstavbu ubytovacího rezortu K Jezeru v chráněném území hostivařského lesoparku. V prostorách stávající pily má vzniknout 219 ubytovacích jednotek v pětipodlažních domech.

Úřad se mj. odvolává na změnu územního plánu Z 2832, která údajně z těchto pozemků udělala "transformační území". Nemáme bohužel přístup do spisu, takže přesné znění stanoviska Ministerstva pro místní rozvoj neznáme. Zajímavé ale je, že slovo "transformační" se v uvedené změně ani jednou nevyskytuje.

Nicméně, proti této změně jsme jako Patnáctka náš domov v minulém období dvakrát podali za městskou část námitky - poprvé nám je podpořili všichni tehdejší koaliční kolegové z ANO a ČSSD, podruhé už se podpory zdrželi kol. Wenzl a kol. Kolářová (oba ANO). Na magistrátu potom změna bohužel prošla díky drtivé většině klubů, NEPODPOŘILI ji pouze zelení, piráti a komunisté.

Po současném vedení městské části Praha 15 budeme chtít, aby hájilo zájmy městské části a jejích obyvatel na ochraně lesoparku před výstavbou. Vyzýváme odpovědné radní, aby se proti rozhodnutí stavebního úřadu odvolali a aby přinejmenším nechali přezkoumat souhlasné stanovisko magistrátního odboru ochrany přírody z roku 2017.

bottom of page