top of page

OÁZA NENÍ ŽÁDNÝ BUFET!

Panu místostarostovi se nelíbí, když jeho projekt stavby nad hladinou přehrady za 7 milionů korun nazýváme bufet (tedy "rychlé občerstvení"). Prý je to "oáza", tak jsme se podívali do slovníku cizích slov - aha, místo v poušti s vodou a bujnějším porostem / klidné místo uprostřed ruchu. Ano, uznáváme, to vypadá opravdu jako přesnější definice...

A co pan místostarosta píše dál?

"... podobně jako kdysi molo samotné... jsem s hrstkou nadšenců, kolegů radních a dalších podporovatelů také připravoval v podobné atmosféře odporu aktivistů proti všemu."

- Ano, ani dnes to nevypadá, že by měl pan místostarosta o moc více fanoušků svého projektu.

 

"Možnost toalet na cyklotrase je od mola více než tři kilometry vzdálená..."
- A sakra, ty počty. Toiku jsme instalovali za pár tisíc měsíčně přimo u mola, další přidaly Lesy hl. m. Prahy 190 m jedním směrem a 300 m druhým. 700 m od mola jsou toalety na eRZetě (která patří městské části). Tři kilometry na cyklotrase je hospoda Karolína, předtím ale ještě dvě další.

 

"Vydělané peníze bude možné vracet zpět do úklidu okolí a údržby."
- Aneb jak vytvoření problému s nepořádkem zdůvodnit možností řešit tento budoucí problém.

 

"Potřeba toalet se už tehdy (při stavbě mola) předpokládala, také proto jsou největším dílem navrhované dřevostavby."
- Pan místostarosta zapomněl zmínit, že předpokládal pro tyto účely vykutat vedlejší svah. Když si za 100 tisíc vašich korun ověřil, že to není průchozí, zadal za 270 tisíc korun bez DPH nový projekt, který nás přijde na odhadovaných 7 milionů.

 

A zbývá to nejdůležitější, o čem pan místostarosta nepíše – totiž informace, zda již má zajištěný souhlas magistrátu, že může milionovou rekreační stavbu umístit.

Frautas.jpg

Zdroj: Hlasatel 6/2020

bottom of page