top of page

BESEDA BUDE!

 

Koalici ANO / ODS / TOP 09 se po 14 měsících slibů podařilo naplánovat a připravit veřejnou besedu s občany Prahy 15.

Otázkou zůstává, zda se vedení radnice tímto způsobem bude skutečně zajímat o názory občanů nebo má akce sloužit k pouhému informování o tom, co kde bude stát a jaké projekty „pro lidi“ se uskuteční? Některé z připravovaných projektů jsou totiž už ve fázi zadané projektové dokumentace a budou se realizovat, přestože s občany nebyly projednány předem.

Plánovaná debata se bude týkat rovnou všech hlavních oblastí, kterými se radnice z podstaty věci zabývá: dopravy, prostředí pro život, projektů ve veřejném prostranství a školství. Tolik oblastí, záběr na celé Horní Měcholupy a jen jedna debata? Stejně jako vy jsme zvědaví, jak se to za pár hodin stihne a z čeho budou jaké konkrétní závěry.

Patnáctka náš domov si takhle participaci s občany rozhodně nepředstavuje. Podle nás se mají konat setkání s občany vždy k jednotlivým projektům přímo v dané lokalitě, jejíhož bezprostředního okolí se dotýkají. Radnice se má občanů ptát na samém počátku, co si přejí a jak si to přejí, nikoliv jim předkládat k odkývání nápady, za něž již vyhodila statisíce korun.

Zajímáte se o dění kolem sebe? Jste zvědaví na připravované koncepty? Není vám jedno, jak bude vypadat veřejný prostor v sousedství? Tak přijďte 16. ledna 2020 od 18 hod. do Hasičárny v Horních Měcholupech. My tam budeme také.

bottom of page