DALŠÍ STUDIE ZA MILION

Koalice schválila na návrh místostarosty Ing. Petra Neumanna (TOP 09) utracení 1,16 milionu korun vč. DPH za další tzv. koncepční studii. Zakázku na zpracování území v okolí Javorové čtvrti tentokrát získala společnost 4ct s.r.o., která se s úkolem musí vypořádat během pouhých tři měsíců.

Již v květnu letošního roku nechal místostarosta Neumann přiklepnout 1,68 milionu korun vč. DPH firmě Hlaváček & Partner za provedení podobné studie na území údajného nového centra Hostivaře.

V rozpětí pouhých dvou měsíců tak místostarosta dokázal s pomocí dalších koaličních radních odčerpat z rozpočtu městské části 2,84 milionu korun vč. DPH, a to za studie, které nebudou závazné pro žádného vlastníka pozemků v daných lokalitách ani pro žádný orgán státní správy nebo samosprávy. Nezapomeňme ani, že místostarosta sliboval za tímto účelem získání peněz z magistrátu.

Pokud se vám takové hospodaření s veřejnými prostředky nelíbí, připomínáme možnost podepsat žádost o projednání odvolání místostarosty Neumanna - archy jsou k dispozici v Zelenkově cukrárně na Veronském náměstí a v prodejně Norma v Horolezecké ulici nebo si je můžete stáhnout na našich webových stránkách.