top of page

V PRAZE 15 VZNIKLA KOALICE PRO DEVELOPERY A PŘEDRAŽENÉ ZAKÁZKY

Přestože v Praze 15 v komunálních volbách suverénně zvítězilo uskupení Patnáctka náš domov se ziskem 33,48 % hlasů a dvanácti zastupitelskými mandáty, na koalici se proti němu domluvily všechny ostatní subjekty, tedy ANO, ODS a TOP09. 
 

Vznikla tak prodeveloperská koalice, v jejímž čele by měl opět stanout starosta Milan Wenzl (ANO), jehož rodinná stavební firma se podílí na výstavbě v Praze 15, např. na projektech firmy Central Group nebo Genius Loci. ANO pod jeho vedením v minulém volebním období prosazovalo změny územního plánu ze zeleně na obytnou zástavbu a vycházelo v Praze 15 bez výhrad vstříc developerům.

 

Do rady městské části se také znovu vrací ODS, nechvalně známá svým neprůhledným hospodařením na radnici do roku 2014. Její vláda se nesla především ve znamení předražených zakázek, jako bylo třeba vydávání časopisu Hlasatel za 3 mil. Kč ročně, které se Patnáctce náš domov v uplynulém období podařilo zlevnit zhruba o dva miliony korun. Hnutí ANO v roce 2014 bojovalo za ukončení vlády ODS a nyní bez zábran vrací ty samé lidi k moci v Praze 15.

 

Patnáctka náš domov si váží přízně svých voličů, tedy třetiny všech občanů, kteří přišli k volbám. Ti jednoznačně deklarovali podporu boji proti předimenzované výstavbě, zahuštování sídlišť, za zachování zelených ploch a hranic lesoparku. Stejně tak vyjádřili touhu po otevřené radnici a zapojování veřejnosti do dění v městské části, což garantoval program Patnáctky náš domov.

 

Všechny tyto zájmy občanů Prahy 15 byly nyní popřeny zformováním nové koalice, jejíž subjekty naopak v předchozím období šly developerům ochotně na ruku. Patnáctka náš domov bude i v opozici dál hájit zájmy stávajících občanů Prahy 15, bude i nadále důsledně trvat na svých programových prioritách a bude nesmlouvavě kontrolovat veškeré budoucí kroky nové koalice.

bottom of page