top of page

PARKY, SPORT A REKREACI V JAVOROVÉ ČTVRTI

 

 

Magistrátní zastupitelstvo 16. dubna definitivně zamítlo snahu Central Groupu a Metransu změnit v Javorové čtvrti plochy určené pro sport a rekreaci na pozemky pro možnou výstavbu dalších až 13podlažních bytových domů.

Završilo se tak naše úsilí, když jsme na začátku března přesvědčili ostatní strany v zastupitelstvu Prahy 15, aby podpořily náš návrh na nesouhlas s těmito změnami územního plánu. Předtím tyto změny odmítal místostarosta Neumann (TOP 09) projednat a kvůli němu hrozilo, že zůstanou bez vyjádření Prahy 15. Našemu odmítavému stanovisku dal potom za pravdu magistrátní Výbor pro územní rozvoj a nyní ho potvrdili i zastupitelé hl. m. Prahy.

Navržené změny by znamenaly další obytnou výstavbu uprostřed již tak zahuštěného sídliště, kvůli němuž se nyní draze projektuje obchvat Hornoměcholupské ulice. Jsme toho názoru, že zmíněné plochy by v připravovaném Metropolitním plánu měly být vedeny jako "transformační rekreační lokalita" pro umístění parků, sportovišť a dalších ploch pro rekreaci.

Držíme svůj program a dál i z opozice pracujeme pro Prahu 15.

bottom of page