top of page

PROSTĚ TY PENÍZE UTRATÍME!

 

Koalice ANO / ODS /TOP 09 schválila na mimořádném jednání rady MČ plán, jak utratit téměř 6 milionů korun za 37 studií a projektů navržených od stolu místostarostou Frauenterkou (ODS). Finance přitom nedala transparentně do rozpočtu, ale bude je muset dodatečně převádět. Tento způsob plánování absolutně odporuje zásadám udržitelného rozvoje městské části, který prosazuje Patnáctka náš domov.

Dle našeho programu by radnice měla projednat připravovaný záměr nejprve s občany v místě, kterého se týká, a následně v zastupitelstvu. Teprve poté, když se najde většinová shoda, je možné začít vydávat veřejné peníze za studie, ty si znovu nechat ověřit u občanů, a nakonec projektovat.

Současná radnice nemá ani zajištěno financování pro realizaci naplánovaných akcí, proto je zřejmé, že většina projektů se bude dělat pouze do šuplíku a pro vyvedení peněz. Lze předpokládat, že celou řadu z těchto záměrů odmítnou místní občané, s nimiž nikdo nic neprojednával.

ODS prostřednictvím p. Frauenterky tak volí stejný model jako před rokem 2014, kdy za projekty, které nikdo nechtěl, utrácela miliony. V té době např. zmíněný místostarosta vyhodil z okna přes 2,5 mil. Kč za projekt víceúrovňového parkoviště v Milánské ulici, proti kterému se zvedla nevole obyvatel z okolních ulic. Projekt jsme po volbách 2014 zastavili a ušetřili městské části další zasmluvněné 3 mil. Kč. Sklidili jsme tehdy velkou kritiku od původce tehdejšího rozhazování veřejných peněz, ale dnes už si tento netroufne projekt obnovit.

O jednotlivých záměrech radnice TOP ODSÁNO vás budeme postupně informovat podrobněji, přičemž o mohyle v chráněném přírodním parku jsme již psali ZDE.

Všechny schválené projekty najdete ZDE.

Studie.png
bottom of page