top of page

VEŘEJNÁ DISKUZE

 

(sloupek našeho zastupitele v prosincovém Hlasateli na téma "Jak vycházet s názorovými oponenty?")

Každý z nás se více či méně často v průběhu svého života setkává s někým, kdo nesdílí jeho názory. Dost často pro nás toto setkání není příjemné, a to zejména v případě, když místo racionálních argumentů přicházejí na řadu emoce. Důležité je také diskutovat s někým, kdo vůbec nějaký názor má a umí jej obhájit. Kdo pouze neopakuje názor někoho jiného nebo se „neveze“ na společenské vlně.

Pokud se podíváme na naši městskou část, je od začátku vlády koalice ANO / ODS / TOP 09 jasné, že radnice na jiné názory nebude brát příliš zřetel. V podstatě nevytvořila žádnou platformu k veřejné diskusi nad návrhy projektů a akcí – nejen směrem k opozici, ale i k občanům jsou dveře zavřené. Občané neměli ani jednou možnost vyjádřit se na veřejném projednání například k připravovaným projektům obnovy veřejného prostoru.

Neměli možnost se vyjádřit ani k plánované výstavbě dvou polyfunkčních domů na křižovatce Hostivařské a Švehlovy ulice, kde mají vzniknout dva domy, které urbanisticky a architektonicky nezapadají do okolní zástavby. Výstavbou v tomto rozsahu dojde ke zničení vzrostlých stromů a zhoršení dopravní situace zdejší křižovatky. 233 sousedů z přímého okolí dalo svým podpisem petice jasně najevo, že jim stavba není lhostejná. Výstavba na „Maraťáku“ je však pouze jeden projekt z mnoha, který je za podpory radnice připravován shora bez aktivního zapojení veřejnosti.

Závěrem bych vám všem rád jménem celé Patnáctky náš domov popřál radostné Vánoce plné klidu a pohody. A do roku 2020 hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. A nebojte se, nadále budeme stát na straně obyvatel a hájit jejich zájmy proti nadměrné výstavbě a neohleduplné činnosti developerů. Děkujeme vám za podporu!

Lukáš Pertl

bottom of page