top of page

DEVELOPERSKÉ TSUNAMI JE TADY

 

Přijde vám, že koalice ANO / ODS / TOP 09 v posledním půlroce doslova otevřela developerům v Praze 15 stavidla?
Tak to ještě ani zdaleka netušíte, co všechno se radnice chystá v nejbližší době odsouhlasit nebo na čem chce s developery spolupracovat:

-Central Group kromě změny územního plánu pro bytové domy u OC VIVO dostane od koalice zelenou i pro rozsáhlý bytový dům v Parmské ulici, proti němuž v minulých letech podepsalo přes 600 místních obyvatel petici a který se nám podařilo zastavit.

 

-Ekospol dostane zelenou pro 8podlažní dům za radnicí za částku 2,1 mil. Kč do pokladny městské části. V minulém období se nám tento projekt podařilo zastavit.

 

-Ekospol dostane zelenou i za obří bytový areál Ekocity v průmyslové oblasti, údajně za jednopodlažní školku, kterou převede na městskou část. Radnice tuto samozřejmost pro nových 2000 obyvatel "ghetta" v průmyslové oblasti považuje za dostatečnou protihodnotu. V minulém období se nám tento projekt podařilo zastavit.

 

-developer Atrio-Residence dostane zelenou na 5- a 6podlažní domy na Maraťáku vedle třípodlažního činžáku, výměnou za blíže nespecifikovanou finanční kompenzaci městské části. V minulém období tento projekt přes nás nepřešel.

 

Nevěříte, že s veškerou touto výstavbou současné vedení radnice SOUHLASÍ?

Ptejte se a řekněte odpovědným politikům, co si o jejich nakládání s Prahou 15 myslíte!

bottom of page