top of page

CHCEME LEPŠÍ MARAŤÁK

Patnáctka náš domov odmítá navrženou zástavbu Maraťáku, kterou odsouhlasilo současné vedení radnice květnovým usnesením rady.

Toto usnesení nerespektuje oficiální požadavky městské části, které byly stanoveny výhradně usnesením rady ze září 2018. Developer zejména nesnížil objekty na požadovaná čtyři podlaží. Přesto mu současná koalice na návrh místostarosty Neumanna (TOP 09) poskytla pozemky městské části, aby mohl svou výstavbu zrealizovat. Tím také byla definitivně odmítnuta žádost více než 230 občanů z okolí, kteří v petici vyjádřili přání, aby městská část tyto pozemky do projektu nevkládala.

Z těchto důvodů budeme na jednání nadcházejícího zastupitelstva podávat návrh, aby prodeveloperské usnesení současné rady, připravené místostarosotu Neumannem, bylo zrušeno. Domníváme se kromě jiného, že o tak důležité věci, jako je využití našich pozemků developerem, nemůže rozhodovat úzký okruh sedmi radních, ale pouze široké kolegium zastupitelů, reprezentujících všechny skupiny obyvatel, a to pod dohledem veřejnosti, která se zároveň může dotazovat.

bottom of page