top of page

JAK CHCE KOALICE ZABÍRAT ZELEŇ A STAVĚT V TROJMEZÍ

 

Rada městské části, kterou tvoří ANO / ODS / TOP 09, přijala usnesení, že nesouhlasí se zástavbou Trojmezí "z důvodů zachování zeleně v této oblasti". Byl by to jistě chvályhodný počin v souladu s programem Patnáctky náš domov, kdyby to nemělo jedno velké "ale".

Konec usnesení totiž obsahuje dovětek "kromě staveb zajišťujících předškolní a školní vzdělávání". Takový druh zástavby by koalici v Trojmezí nevadil. Ptáte se proč?

Protože už loni v lednu vládnoucí koalice sama požádala o změnu územního plánu, kdy chce pozemky zeleně (v územním plánu vedené jako NL- louky a pastviny) převést na stavební pozemky, oficiálně kvůli výstavbě školky.

Čili počínání ve stylu "chceme zachovat zeleň v Trojmezí, ale zároveň chceme změnit svoje pozemky zeleně na stavební parcely". A samozřejmě už jsme psali, že koalice navrhla změnit i pozemky soukromého vlastníka a tím mu je zhodnotit.

A údajný bohulibý účel? Těšíte se na školku mimo sídlištní zástavbu za rušnou Doupovskou ulicí? Koalice navíc veřejně tvrdí, že žádný nedostatek míst ve školkách v Praze 15 není. Pro koho se tedy bude v této lokalitě stavět?

Každopádně posledním rozhodnutím ANO / ODS / TOP 09 je zároveň poskytován souhlas Prahy 15 k tomu, aby si také soukromí vlastníci začali na svých pozemcích o rozloze zhruba 30 ha žádat o změnu územního plánu a zastavěli hostivařské Trojmezí třeba univerzitními kampusy a soukromými školkami, nebo aby to později udělalo hlavní město.

Patnáctka náš domov je zcela proti zástavbě Trojmezí, nikoliv takto pokrytecky, jak činí koalice.

bottom of page