top of page

ČTĚTE STENO, JE TO SRANDA

Stenozáznamy z jednání zastupitelstva městské části představují poměrně svérázný žánr, na nějž si troufne málokdo. Pokud se ale budete v létě hodně nudit, doporučujeme nějakými zápisy z Prahy 15 zalistovat.

Získáte tak možnost nahlédnout aspoň trochu pod obligátní pokličku komunálního handrkování a uděláte si poměrně věrný obrázek o jednotlivých politicích.

Tak třeba drobná ukázka ze zasedání minulý týden:

1) Pan místostarosta Bílek se snaží prodat pozemek v Doupovské ulici jako nestavební, když se do toho vloží jeho koaliční kolega Frauenterka (ODS):

„…paní ****, co já vím, si tam chce vybudovat nějakou přístavbu k tomu domku…“ (str. 23)

2) Paní místostarostka Kolářová (ANO) dostala na začátku listopadu 2018 do kompetence místní Agendu 21, ale nějak jí nepřišlo divné, že v této záležitosti zhruba 16 měsíců nekomunikovala s oficiálním administrátorem (v překladu: nedělala v této oblasti vůbec nic). Nicméně, všechno už je na dobré cestě: „Na základě mailu ale, který přišel na školení na Moravě 24. února 2020, se nám podařilo obnovit komunikaci…“ (str. 36)

3) Pan místostarosta Neumann (TOP 09) se zase hrdinně promlčel k otázce, zda stáhl svůj souhlas pro developera Exafin, což veřejně slíbil před desítkami svědků: „…v současné době, kdy probíhá řízení ve státní správě, se k tomu nemůžu dál vyjadřovat.“ (str. 38)

A tak jsme se s důvěrou obrátili znovu na kolegu Frauenterku, aby nám prozradil, zda má souhlas hl. m. Prahy, kterému patří Hostivařská přehrada, s umístěním tzv. cyklooázy, když za projektování této stavby na cizí pozemek vynaložil už 370 tisíc korun.

Ano, přátelé – nemá souhlas...(str. 38)

Celý stenozápis je k dispozici ZDE.

bottom of page