top of page

MAGISTRÁT DEVELOPEREM

 

 

Možná jste zaznamenali, že magistrát založil tzv. Pražskou developerskou společnost, což je městská příspěvková organizace, která má v budoucnu zajišťovat výstavbu obecních bytů na pozemcích, které patří hl. m. Praze.

Koalice v Praze 15 složená z ANO / ODS / TOP 09 by samozřejmě této skutečnosti ráda využila k propagandě v naší městské části. První vlašťovkou je text paní místostarostky Kolářové (ANO), který níže sdílíme. Paní místostarostku založení společnosti "trochu nadzvihlo", ale jinak tuto událost vítá. Nejvíce ji "zajímá, jakou nálepku dá místní opozice svým vlastním reprezentantům na městě. Praha super extra developerská? No, nic…." A také se podivuje "nad rozporem mezi jednáním tady a tam, snad proto, že nikdo nebrojí proti vzniku ,Pražské developerské společnosti´“.

Paní místostarostce rádi odpovíme.

1. Praha možná zvolila nešťastný název, ale založení společnosti, která tuto činnost organizačně zastřeší, nám nevadí. Rozumíme potřebě nabídnout lidem finančně dostupnější bydlení než jaké prodávají na volném trhu komerční developeři, které konkrétními činy podporuje vedení radnice Prahy 15.

2. Pokud bude chtít hlavní město Praha stavět bytové domy na pozemcích, které má v Praze 15 (a takových případů není mnoho), budeme k němu přistupovat stejně jako k jakémukoliv jinému developerovi - budeme v souladu se svým programem hájit především zájmy stávajících občanů Prahy 15 na důstojné a zelené životní prostředí a nevhodné záměry se budeme snažit umravňovat jako dosud.

3. Nemáme žádné "vlastní reprezentanty na městě", jak se snaží paní místostarostka podsouvat, proto neexistuje žádný "rozpor mezi jednáním tady a tam". Účast pirátů a lidovců na magistrátní koalici nijak personálně nesouvisí s politikou a činností Patnáctky náš domov. V této logice by měla paní místostarostka vést kampaň proti svému hnutí ANO, které postupně devastuje účast veřejnosti a samosprávy na povolování staveb podle stavebního zákona. Nebo proti TOP 09, která je v koalici Prahy 15 a na magistrátu vznik Pražské developerské společnosti připravila.

4. Paní místostarostka se také v této souvislosti podivuje nad nálepkou, kterou "si vysloužila samospráva na Praze 15, tj. ,Praha 15 developerská´, aniž by se aktivně podílela na bytové výstavbě". To je takový bonbonek, který si necháme napříště, protože výčet kauz, které koalice zvládla za necelé dva roky, by už asi nikdo neučetl - za všechny jmenujme nekonání při povolování ubytovacího rezort K Jezeru v chráněném přírodním parku nebo podepsání smlouvy, která podporuje výstavbu Central Groupu na loukách u OC VIVO...

Text místostarostky Kolářové ZDE.

bottom of page