top of page

ZAČALI JSME S ÚKLIDEM JAVOROVKY

 

 

Na základě podnětů od občanů jsme se pustili do boje za čisté území mezi Kauflandem a obytnou zástavbou Javorové čtvrti.

Na odbor životního prostředí Prahy 15 jsme koncem dubna poslali podnět na zahájení přestupkového řízení se soukromými vlastníky tamních pozemků, zaneřáděných velkým množstvím odpadu. Podle zákona o hl. m. Praze jim hrozí pokuta až 500 000 korun, pokud neudržují své pozemky v čistotě, a tím ohrožují vzhled městské části. Což se nyní prokazatelně děje.

Odbor životního prostředí prozatím nezahájil přestupkové řízení, ale nejprve vyzval vlastníky k nápravě a uklizení pozemků. Úřednice potom provedly kontrolu a zjistily, že pozemky v jižní části území jsou již uklizeny. Zbývající pozemky v severní části, kde je ovšem nepořádek nejhorší (na obrázku ložiska č. 2, 3, 4, 8 a 10), budou podle informace, kterou jsme obdrželi, uklizeny "v pozdějším termínu, což je vzhledem k množství a charakteru skládek pochopitelné".

Děkujeme všímavým občanům, kterým není nepořádek v jejich okolí lhostejný, a také Úřadu MČ Praha 15 za rychlé konání. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Javor1.jpg
Javor22.jpg
Javor23.jpg
bottom of page