top of page

SHODA V HLASOVÁNÍ OHLEDNĚ BYTOVÉ VÝSTAVBY NA LOUKÁCH U OC VIVO

 

V roce 2017 jsme dokázali prosadit, že zastupitelstvo Prahy 15 odhlasovalo zpětvzetí žádosti o změnu územního plánu, kterou v roce 2013 připravila ODS s ČSSD a která měla umožnit výstavbu bytových domů na loukách u OC VIVO. Hlasovali s námi tito tehdejší zastupitelé Hnutí ANO (viz obrázek č. 1).

Hned v červnu 2017 se zastupitel Frauenterka (ODS) pokusil prosadit návrh na zrušení žádosti o zpětvzetí a přijetí nabídky od Central Groupu, která za podporu změny nabízela vybudování parku. Také tento pokus jsme odmítli, a znovu spolu s námi i tito tehdejší zastupitelé Hnutí ANO (viz obrázek č. 2).

Magistrát přesto změnu dál připravuje, a to na základě neoprávněně podané podkladové studie, kterou zpracoval Central Group. Na její neoprávněnost jsme magistrát upozornili, a ten chce nové vyjádření městské části.

V pátek 17. 5. proto bude Patnáctka náš domov na zastupitelstvu předkládat návrh, aby městská část oficiálně požádala magistrát o zastavení prací na změně územního plánu u OC VIVO. Hlasování budou přítomni i zastupitelé z Hnutí ANO, kteří náš postoj ke změně již dvakrát podpořili.

bottom of page