top of page

PETICE PROTI VÝSTAVBĚ NA MARAŤÁKU

 

Patnáctka náš domov nadále sleduje plány developerů a informuje o nich veřejnost, stejně jako o chování koalice ANO / ODS / TOP 09, která jde developerům programově na ruku.

V současné době chce radnice umožnit developerovi neúměrnou výstavbu bytového komplexu na Maraťáku vedle zahradnictví, a to mimo jiné tím, že mu ke stavbě poskytne svoje pozemky (developer je potřebuje pro vjezd do souboru).

Patnáctka náš domov trvá na svém programu umravňovat plánovanou výstavbu v Praze 15. Chceme, aby vždy co nejméně snižovala kvalitu života STÁVAJÍCÍCH obyvatel naší městské části. Chceme také co nejvíce udržovat zbývající zelené plochy.

Výše uvedený záměr záměru výstavby se urbanisticky i architektonicky vymyká okolní zástavbě. Svou výškou zřetelně převyšuje sousední činžovní domy v Hostivařské ulici a nedodržuje ani historickou šířku zástavby. Výstavba není v zájmu současných občanů městské části a její realizací by došlo k dalšímu zničení zeleně a vzrostlých stromů.

Proto podporujeme PETICI místních občanů proti záměru výstavby bytového souboru na křižovatce ul. Hostivařská a Švehlova. Pokud vám není lhostejný osud této lokality, přidejte se také!

Svůj podpis můžete připojit v prodejně sportovních potřeb a cykloservisu Force Shop Praha Hostivař (Hornoměcholupská 576/6), kde je petice veřejně dostupná.

Pokud se chcete osobně podílet na sběru podpisů, dejte nám prosím vědět. Petice ke stažení je ZDE.

Maratak1.jpg
maraták2.jpg
maratak.jpg
bottom of page