top of page

CHYSTÁ SE VÝSTAVBA V MILÁNSKÉ ULICI

 

Společnost PriFin se znovu snaží zastavět pozemek se zelení na sídlišti v Milánské ulici, přímo před radnicí Prahy 15. Pozemek leží podle územního plánu ve stabilizovaném území, kde by již neměla být realizována větší stavební činnost. Přesto tady developer chce postavit pětipodlažní polyfunkční dům s 37 bytovými jednotkami.

Poprvé se o zástavbu tohoto území PriFin pokusil již na konci roku 2014. Rada městské části díky místostarostovi Marcelu Pencákovi za Patnáctku náš domov přijala usnesení, v němž vyjádřila nesouhlas se stavbou. Územní řízení bylo potom několikrát přerušeno, nakonec jej stavební úřad v lednu 2018 zastavil. Developer ale uspěl s odvoláním u magistrátu a ten vrátil věc k novému projednání.

Patnáctka náš domov se po volbách nedostala do vedení radnice a ztratila veškeré pravomoci v oblasti územního rozvoje. Nyní tedy bylo územní řízení opět zahájeno. Budeme proto bedlivě sledovat počínání nového místostarosty Neumanna (TOP 09), který bude zodpovědný za uplatnění případných námitek za městskou část Praha 15. Může názorně deklarovat, jak bude jeho strana bojovat proti zahušťování sídlišť, jak to měla uvedeno v programu.

Pokud někteří účastníci řízení, např. majitelé bytů v domě Boloňská 302 a 303, chtějí pomoci vznést svoje námitky, neváhejte nám napsat zde do zpráv nebo na adresu 15nasdomov@email.cz.

Oznámení o zahájení územního řízení ZDE (zn. 762)

Milánská.jpg
bottom of page