top of page

KDO CHCE OBYTNOU VÝSTAVBU V LESOPARKU?

 

Již jsme vás informovali, že společnost AXENTION chce změnit své pozemky v chráněném přírodním parku v Hostivaři na obytnou zástavbu.

Minulý týden rada městské části naštěstí schválila nesouhlas s touto změnou územního plánu a v březnu ji bude projednávat ještě zastupitelstvo Prahy 15.

Je ale zajímavé, že po celou dobu má developer jednoho nadšeného zastánce - místostarostu pro územní rozvoj Neumanna (TOP 09).

1) V listopadu na výboru pro územní rozvoj odmítal nechat hlasovat o této změně s výmluvou, že si na celou lokalitu chce udělat jakousi studii. Psali jsme ZDE.

2) V prosinci odmítl snahu Patnáctky náš domov projednat tuto změnu na zastupitelstvu a zamítnout ji: "Myslím si, že toto řešení není koncepční. Je pravda, že bylo na výboru projednáno a zamítnuto, na druhou stranu tam bylo řečeno, že na území se zpracuje určitá koncepční studie, podle které by se mělo pokračovat dál. Takže já nejsem pro to, aby to bylo zařazeno na program."
O našem návrhu na prosincovém zastupitelstvu ZDE.

3) Navzdory zamítavému stanovisku výboru územního rozvoje předložil p. místostarosta Neumann nyní do rady návrh na schválení developerovy žádosti: "Navrhovatel AXENTION ONE s.r.o., lokalita ul. Řepčická č. změny XIII/2019. Předkládaný materiál je Radě MČ Praha 15 doporučen ke schválení."


Zbytek rady nicméně zřejmě projevil aspoň základní pud sebezáchovy a s místostarostovým/developerovým návrhem nakonec vyslovil nesouhlas. Uvidíme, jak tomu bude na zastupitelstvu.

"Všemožně podporovat zachování čistoty a celistvosti Hostivařského lesoparku jako přirozeného prostředí pro rekreaci a odpočinek." (Zdroj: volební program TOP 09 v Praze 15)

bottom of page