top of page

OSTUDA PRAHY 15 POKRAČUJE

 

 

Česká komora architektů (ČKA) znovu označila soutěž místostarosty Neumanna (TOP 09) na koncepční studii Nového centra Hostivaře za 1,5 mil. korun jako NEREGULÉRNÍ.

Panu místostarostovi nestačila trpká zkušenost s prvním pokusem vybrat zpracovatele soutěže, který skončil v dubnu fiaskem – kromě negativního stanoviska ČKA došlo nakonec k tomu, že výběr raději zrušila samotná rada městské části kvůli obavám z možného porušení zákona (nerovný přístup k uchazečům).

Místostarosta Neumann pravidla při druhém pokusu pouze oprášil, kosmeticky upravil a poslal s posvěcením rady znovu do světa. Je z toho bohužel další ostuda pro Prahu 15, kdy ČKA znovu vyzvala své členy, autorizované architekty, aby se soutěže neúčastnili!

Netransparentní zadání, pokřivená pravidla, nesmyslné lhůty, ignorování připomínek profesní stavovské organizace, nezajištění slibované magistrátní dotace. Jak hluboko ještě koalice klesne při hospodaření s penězi občanů Prahy 15?

Budeme zvědaví, zda si koalice v této situaci troufne někomu zakázku přidělit (termín pro podání přihlášek již uplynul) a zda ji některý z autorizovaných architektů přijme, vyhraje-li.

Více o soutěži ZDE.

bottom of page