top of page

ZDRAVÁ A MODERNÍ PATNÁCTKA
Program pro volby 2022 do zastupitelstva Prahy 15

Naše vize prospěšného a udržitelného rozvoje Prahy 15 vychází ze stejných základů jako před čtyřmi lety, kdy jsme drtivě vyhráli volby. Vládnoucí koalice, která nás na radnici nakonec nepustila, totiž od té doby městskou část nikam dopředu neposunula. Program, který vám předkládáme, jsme však leckde prohloubili nebo přizpůsobili současné situaci. Zahrnuli jsme do něj také řadu podnětů, jež jste nám poskytli při 14 setkáních v rámci květnového a červnového Turné s mapou. Před prázdninami jsme si v ulicích stihli popovídat asi s 1200 našich sousedů, od nichž jsme získali téměř 500 originálních nápadů na zlepšení Horních Měcholup a Hostivaře.

Všem moc děkujeme!

Kompletní program
ke stažení

A co chystáme? Dobře nás znáte, takže určitě nebudete překvapeni:

  • Ze všech sil a všemi zákonnými prostředky budeme umravňovat zdejší výstavbu tak, aby odpovídala veřejnému zájmu a nesnižovala kvalitu života stávajících obyvatel. Radnice už nadále nepůjde na ruku developerům v jejich snaze maximálně vytěžit stavební pozemky.
     

  •  Otevřeme a vyvětráme radnici. Bude sloužit výhradně občanům, co nejvíce jim usnadní vyřizování různých životních záležitostí a bude je podrobně informovat, na čem politici pracují a jak nakládají s finančními prostředky. Hospodaření městské části bude účelné a transparentní.
     

  • Z Prahy 15 uděláme kvalitní místo pro život. Je potřeba významně navýšit zanedbanou kapacitu míst ve školkách a modernizovat výuku na základních školách. Chceme dostupné obecní bydlení, širší poskytování sociálních služeb, smysluplné dopravní projekty a důkladnou péči o veřejná prostranství.

Jednotlivé kapitoly našeho programu:

bottom of page