top of page

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ ZRUŠENO PRO MOŽNÉ PORUŠENÍ ZÁKONA

 

 

Koalice ANO / ODS / TOP 09 zveřejnila důvod, proč zrušila výběrové řízení za 1,5 mil. na koncepční studii Nové centrum Hostivař. Byly to obavy, že místostarosta Neumann (TOP 09) stanovenými podmínkami mohl porušit zákon o zadávání veřejných zakázek.

Přitom místostarosta, když si nechával výběrové řízení v radě schválit, si byl vědom, že zakázku musí zadat podle zákona. V důvodové zprávě to jasně uvedl: "Při jejím zadávání je však zadavatel povinen dodržet zásady podle § 6 ZZVZ."

Nyní však rada při zrušení konstatovala něco jiného: "Před přistoupením k hodnocení nabídek při 2. jednání komise dne 30. 3. 2020, se komise shodla na tom, že hodnotící kritérium č. 3 je navrženo v podobě, které lze označit za diskriminační, a z tohoto důvodu může být posouzeno v rozporu s § 6 ZZVZ, a tudíž doporučuje zadavateli z důvodu procesní opatrnosti zadávací řízení zrušit."

Na tento problém se zákonem upozornila Patnáctka náš domov již 10. 3., proto jsme rádi, že koalice v poslední chvíli před ještě větší ostudou zatáhla za záchrannou brzdu. O této kauze jsme psali již ZDE.

bottom of page